MOJE ZÁLIBY

Moje záliby jsou činnosti, které vyplňují volné chvilky, které bych měla, nebýt těch zálib.

Hobby je, když děláte zadarmo něco, čeho byste se za peníze ani nedotkli.

Musím ale přiznat, že s postupujícím časem se i mé záliby mění, některé odchází, protože na ně většinou není čas a ostatní semlela únava s stress všedního života.

Ani s tím sportem to není u mne slavné, tak příležitostné sportovní křeče neklasifikuji jako koníček.

Kdybych měla seřadit své záliby podle nějakého měřítka (a nevím jakého) - asi bych na první místo dala svou zahrádku.
Ne snad proto, že je lepší než cestování nebo zpěv, ale rozhodně strávím víc času rýpáním se v hlíně, než v cizině. Zahrádka je moje velká vášeň, což řada mých vrstevníků nedovede pochopit a ptají se, co budu dělat v důchodě. Vychází z naivní představy, že v důchodě budu mít víc času..... Více zde


Vaření je asi z mých koníčků na druhém místě co do stráveného času. Dřív jsem byla schopná připálit i vodu. Od té doby jsem se ale hodně naučila.
         Více zde
VÝTVARNÉ UMĚNÍ

Od malička ráda kreslím a maluji a proto jsem skončila u grafiky, kde se mi podařilo skloubit mého koníčka s prací - takže to už není hobby.
Více zde


Na cestování spotřebuji nejmíň dnů ze svého roku, ale nejvíc ze své peněženky. Na světě je tolik krásných míst, které by člověk chtěl poznat. Ne zrovna tam zůstat žít, ale navštívit je, rozkoukat se a zase se vrátit domů.
Kromě jednoho místa, kde bych mohla žít hned a okamžitě: a to je Amerika. V Californii a Arizoně jsem už celkem prožila 5 let, a ráda se tam vracím. Mám Green card tak se tam chci na stáří přestěhovat.
Více zde
ZPĚV, DIVADLO, TANEC A MODELING

Chodila jsem pravidelně do zpěvu k pí prof. Haně Horké, sólistce Městského divadla v Brně, která s pílí a trpělivostí (téměř nepochopitelnou) ze mě dostávala tóny, které by se z dálky daly klasifikovat jako zpěv.
Díky známostem se potom s těmito tóny vnutila do nejrůznějších divadelních projektů, i když se musím občas vyspat s režisérem, (kterým je vždycky můj manžel) ale občas se to dá vydržet. Co by člověk neudělal pro kariéru, že? Do toho spadá tanec a modeling, což je taková kombinace všeho. Nedávno mi kdosi vysvětloval, že modelka vlastně nefotí sebe, ale roli, kterou ji fotograf přidělí. Trochu jsem fotila, ale modeling nepovažuji za svou profesi, ale za dobře placený koníček.
Více zde