MOJE ZAHRADA

Zahrady mám vlastně dvě, jednu menší před domem a druhou mnohem větší za domem.

Celou zimu se těším na to, jak se s prvním jarním sluníčkem zabydlím na zahradě, odkud mě vyžene až první sníh.

Zahrada je pěkná zábava, když se vám chce a máte čas. Pak ovšem přijdou i chvíle kdy se vám nechce, nebo do toho něco vleze a zahrada nepočká. Roste dál, plevel nabývá vrchu, záhony pustnou a nezalévané vadnou. Pak dojdu do bodu kdy si řeknu "Letos už to nezvládnu, ale příští rok si to pohlídám". Hlídám to už 8 let po sobě.


Přední zahrádka je jakási vizitka celého domu. Prozrazuje na nás, jací lidé v tomto domě bydlí. Aby si náhodní chodci neudělali o nás mylný dojem, nechala jsem pro jistotu pořádně zarůst plot, takže do zahrádky není moc vidět. Chci s ní něco radikálního provézt, už jsem si dokonce pozvala 2 firmy, aby mi s tím pomohly, ale znáte dnešní řemeslníky - nepřišel nikdo.

Je zvláštní, že na jedné straně hledám kamarádku, která mi v Brně chybí, abych nebyla tak sama a na druhé straně je mi nejlíp na zahrádce, kde se sama hrabu v hlíně. Jsem asi typická žena, která neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane.

Vedle květin a zeleniny mám v zahradě i několik ovocných stromů, což mě zase nutí zavařovat marmelády, které nikdo nejí. Přátelé se k nám bojí chodit, protože si povinně jednu odnáší. Dokonce i členové mého Fan Clubu mi pomáhají likvidovat zásoby
Více zde...
Ovšem nejen prací živ je člověk a po práci přichází zábava - a tou je dobré jídlo. Uprostřed je altánek s vybaveným grilem a zde přichází ke slovu šéfkuchař Ivo, který snad ani neví kde je doma kuchyně, ale na zahradě má potřebu kulinářsky tvořit. Předstírá tedy, že je šéfkuchař a my mu na oplátku předstíráme, že nám chutná. Něco je ale dobré: když mu doma naložím maso, udělám přílohy, nachystám salát - a on pak maso slavnostně položí na gril. Tím se tak vyčerpá, že ho zbytek večera musím obskakovat.
Vždycky jsem toužila mít na zahradě jezírko s rybičkami. Jedno mrňavé jezírko jsem si udělala už loni, ale neukojilo to mou touhu, tak jsem se pustila do většího projektu.
Získala jsem pro tuto myšlenku naše, kteří přijeli ze Zlína na brigádu a za weekend jsme to měli hotové. Teď jenom nasadit vánočního kapra, ať máme na Vánoce co lovit. Více zde...
Tyto květinky se mi daří pěstovat nejlíp a mám jich opravdu hodně. Jsem dobrá!