TOULÁNÍ PO SVĚTĚ

Můj koníček, cestování, asi nikoho neohromí, protože každý rád cestuje poznává nové kraje a dnes už to není žádný problém jako v dobách našich rodičů.

Nevadí mi, že mám přes rok hodně práce, když se můžu těšit na hezkou dovolenou, plnou zajímavých míst, lidí a dobrodružství.

Tady trochu pomáhá můj modeling, kdy se přece jen dostanu do zajímavých míst a cestování mě zavede do míst, kam bych jindy třeba nejela.

Brenda lyžařkaZe všeho nejmíň mám procestovanou Evropu. Sypu si popel na hlavičku a pracuji na nápravě. Každý rok vyrážíme na týdenní pobyt do Alp, kde většinou lyžuji, občas snowboarduji, a zřídka padám (to byla pochvala, pokud vám to uniklo). V roce 2008 jsem procestovala Itálii a fotila v Paříži.

Palma di MallorcaFocení mě občas zavede do nějakého města, ze kterého znám pouze letiště, hotel a nějaké studio. Někdy se ale podaří si urvat nějaký ten den na prohlídku města, jako třeba na Mallorce.

Hurghada, Egypt
Afrika je v mém albu zastoupena Egyptem a Tuniskem, kde jsem byla jenom jednou, ale moc se mi tam líbilo.

Las vegas, NevadaZvláštní místo v mém zeměpise zaujímá Las Vegas, jednak proto, že mě fascinuje jako město a jednak proto, že jsem se tam vdávala a jezdíme tam na každé páté výročí svatby navštívit své peníze, co jsme tam prohráli.

Palo AltoV Kalifornii jsme žili ve městě Palo Alto přímo ve středu Silicon Valley, takže toto město si zaslouží samostatné album, to uznáte!

HawaiankaNejvíc ze všeho jsem cestovala po Americe, což je dáno tím, že můj manžel je Američan a dlouho jsem tam s ním žila. Zamilovala jsem si Kalifornii, což je pojem strašně široký, ale moc se mi líbilo San Francisco, hlavní město Sacramento a dole potom Los Angeles a celá jižní Californie. Komu by se nelíbilo žít na Hawaii? Líbí se mi parky jak národní, tak zábavní, kde adrenalin vytlačuje žaludek až do krku. Navštívili jsme naše přátele v New Yorku, Washingtonu i na Floridě. Můj syn žije v Arizoně, tak i tam jezdíme často a občas tam i žijeme, což lze vyčíst z mého Amerického deníku.

Caribbean CruiseDvě dovolené jsem strávila plavbou po Karibském moři na nádherných výletních lodích, ba dokonce navštívila Mexiko a Venezuelu.

Kde jsem ještě vůbec nebyla (i když mě to tam hodně láká) je Asie. Měla jsem nabídku jet fotit do Japonska, ale bylo to na půl roku a to se mi zdálo příliš dlouho a pořád mě lákají do Turecka. Ale tam se trochu bojím, tak asi Asie zůstane pořád bílým místem na mapě.
Krásnou dovolenou jsem si udělala ve Venezuele v roce 2005 a potom v 2006 v USA, kam jsem jela oslavit 5. výročí svatby. Další delší pobyty pak byly v roce 2007 a 2009, které popisuji ve zvláštním Americkém Deníku