FOCENÍ

Z počátku jsem fotila pro radost a abych se to naučila. Říká se tomu TFP (Time for print). Modelka dodá zadarmo čas a tělo, fotograf jí za to dá 10 fotek. Ale co potom? Šuplík plný fotek... Začala jsem dostávat nabídky za peníze, a jak stoupal zájem - stoupal i honorář, takže TFP nefotím. To by musel jóóó zajímavý projekt, abych do toho šla, ale času je málo....

MOJE PORTFOLIO

KDE JSTE MĚ MOHLI PŘEHLÉDNOUT

Kromě focení pro fotografy se občas najde i komerční zakázka. Není jich mnoho, ale do několika se mně podařilo se vnutit :-)

UKÁZKY


Brenda Kučerová
Nejčastěji se mě lidé ptají, jak jsem se k modelkování vlastně dostala.
Náhodou: šla jsem jednou po Sacramentu a oslovil mě zástupce nějaké agentury, jestli bych měla zájem fotit. Do té doby mě to ani nenapadlo, protože jsem si nepřipadala dostatečně zajímavá. Ukázal mi, že v rukou správného fotografa se ošklivá káčátka mění v labutě.
Po návratu do Česka jsem umístila pár fotek na modelingové weby a začala dostávat nejrůznější nabídky; některé i na focení :-) Všichni pěli ódy na mé zelené oči, ale fotit chtěli jen ňadra.
Fotím ráda. Jsem od přírody exhibicionistka a ani focení aktů mi nevadí, pokud jsou to fotky vkusné a něžné. Problémy mi nedělá ani tak nahota jako spíš fotografové, kteří si ji špatně vykládají. Ze začátku jsem fotila zadarmo - pouze za fotky, ale brzy jsem zjistila že ani ta sebehezčí fotka za mě nezaplatí nájem nebo nedá večeři na stůl. Peníze to ale zvládnou bez problémů. Focení je dřina a po čtyřhodinovém "shootu" jsem zbitá a necítím svaly z nepřirozených poloh, které možná na fotce působí hezky, ale pro normální život je zásadně nedoporučuji.
Brenda Kučerová
Brenda KučerováKdyž se fotí móda (což mám nejraději), tak není modelka nic jiného, než pěkné ramínko na šaty a divák by ji vlastně neměl ani registrovat. Někdy se ale fotí takové modely šatů, že je lepší se dívat na modelky než na šaty a někdy je to bohužel i naopak. Erotiku a porno nefotím, tak tam zkušenosti nemám a u aktů je modelka vlastně herečkou, která by měla naplnit fotografovu představu jakkoliv zvrhlou. Myslím esteticky, protože na erotickou zvrhlost má každá modelka jiné hranice.
Moc mě mrzí fotky, co jsem fotila pro Mexický Playboy. Když si mě vybrali, těšila jsem se, že poletím fotit do Mexika, ale místo toho šest Mexičanů přiletělo do Prahy. Pronajali si Smetanovu operu v Praze a v hledišti jsme nafotili krásné fotky. Slíbili, že mi nějaké vzorky pošlou. Dnes - tři roky po focení - na ně stále čekám.

Mám skvělý genetický vklad od svých rodičů, moje krása je jejich zásluhou a já na ní nemám žádný podíl. Jsem taková chodící galerie jejich genů, takový kurátor, který na to dohlíží v tom pomalém chátrání.
Vlevo najdete seznam projektů ve kterých jsem se mihla a na mé modelingové stránce jsou mimojiné fotografové, před jejichž objektivy jsem si hrála na modelku velkého světa.