MŮJ BLOG

Jsou sny, které se neuskuteční (pokračování)

Když jsem přijela fotit do Prahy, vyzvedla mě na nádraží Silvia Saint, prý slavná porno herečka (mám z doslechu, to není okruh lidí kde se pohybuji) která měla fotky v Playboyi, který právě vyšel. Když jsem viděla její fotky a ji živou vedle sebe - tušila jsem, že bude problém. To byly totiž dvě naprosto odlišné osoby.

Když jezdívám fotit, vizážistky se mnou nemívají většinou žádnou práci, jen zapudrují co je potřeba, lehce dobarví a zdůrazní přírodní půvab a jsem hotová. Chci být taková, jaká jsem; chci na fotkách vypadat svá a přirozená.

Tady se ale na mě vrhla vizážistka a pořádně se vyřádila. Po dvou hodinách na mě ze zrcadla koukal někdo, koho jsem jen matně připomínala, ale rozhodně jsem to nebyla já. Malé umělecké dílo, pod kterým jsem ale nebyla vidět.

S napětím jsem očekávala ukázky fotek, které mi Milan Hladil slíbil poslat. Ještě žádný mail jsem neotevírala s takovou nervozitou, jako ten jeho. Ale když se člověk na něco moc těší, většinou bývá zklamán. Ani tento případ nebyl vyjímkou. Známým, kterým jsem fotky ukázala se uštěpačně ptali: "Kdo to je? Když už jsi jela do Prahy, proč nefotili tebe?"

Prošvihla jsem svou šanci být v Playboyi. Fotograf se mě ptal, jak se mi fotky líbí. A já mu napsala, že fotky jsou sice hezké, ale mně se nelíbí. Kde jsem já? Napsala jsem mu svůj názor. A to jsem neměla. Jeho chlapská ješitnost a nebetyčné ego dostalo tvrdou ránu a od té doby bylo jasné, že se v časopise neobjevím. Nějaká neznámá modelka si dovolila kritizovat velkého pražského fotografa!

Neměl se mě ptát na můj názor, když ho potom nerozchodil, ne? Pak už jsem nebyla ta skvělá a výborná, jak se rozplývali při focení, všechno bylo najednou špatně. Fotky se musí přefotit, ale kdybych přijela na 2 dny do Prahy a přespala u něho, možná by se to dalo spravit. Kdybych přespala u každého fotografa, co mi to nabízel, mohla jsem být dnes už slavnější než Cindy Crawford. Ale já raději budu neznámá Brenda z Brna.

V mailu, co mi napsal, pozurážel všechny fotky a fotografy před ním, protože jsou všichni trapní a jejich fotky nemožné a prý všichni jeho známí nad nimi nechápavě kroutili hlavami. Ne tak ovšem nad těmi jeho! Zapomněl na Senecův citát "tím že shodíš fotky předchůdců se tvoje vlastní fotky nestanou lepšími", což je pozoruhodný výrok, uvážíme-li, že to Seneca řekl zhruba 2000 let před vynálezem fotografie. Příšernou amatérštinu ostatních fotografií posuďte sami v sekci Modeling.

Prý modelky musí předstírat něco, co nejsou, být jako herečky. Myslela jsem, že si mě vybrali kvůli mně, mé vizáži, protože jsem se jim něčím líbila. Proč mě potom předělali na něco, co nejsem? Proč si například fotograf najme malou hubenou černovlásku, a chce s ní nafotit vysokou tlustou blondýnu? Není jednodušší si najmout hned vysokou tlustou blondýnu? To pak už ale asi není to "umění".

Nafotit člověka, jeho esenci a podstatu je strašně těžké a málokdo to umí. Chápu, že o to v Playboyi nejde; tam jde o další nahatou ženskou, prázdný obličej a mladé tělo. Je jednodušší fotit holky přes kopírák, všechny stejné, než se snažit vystihnout, čím je každý člověk originál. Možná by to bylo jiné kdyby šlo jen o fotky, ale když má být u toho nějaké povídání o mně - už je to osobní, není to hra na někoho.

Byla jsem velmi zklamaná. Ne tím, že v Playboyi nejsem (než takové fotky, tak to raději asi žádné), ale chtěla jsem to jako tečku za svou modelingovou kariérou. Nehodím se pro tento business. Nechci být bezduchou loutkou v rukou ješitných a hloupých fotografů. Chci mít svůj názor a za ním si stát, i když na to většinou doplácím.

Daleko raději budu fotit s těmi "mizernými" fotografy, kteří fotí mně, než si hrát na něco, co nejsem. Nejsem modelka, jsem obyčejná fotogenická holka, se kterou se fotografům dobře spolupracuje. Fotím pro svou radost a uspokojení, a když se mi to někdo snaží vzít - není důvod fotit vůbec.

Těm z vás, co si chtěli časopis koupit, jsem tím ušetřila 99 korun. No nejsem skvělá? Udělala jsem to vlastně pro vás, abyste ušetřili... :-)

Myslíte, že jsem udělala chybu? Zajímal by mě Váš názor, pokud vás to vůbec zajímá. Napište mi.... ohlasy zde

Vývoj situace ovšem později ukázal, že toto není poslední kapitola celé ságy. Ještě to mělo dohru.