Aleš Kučera

Baron Prášil
aneb vyber si svou Múzu

Národní divadlo, Brno

režie
Aleš Kučera

hudební spolupráce:
dirigent
Ivo Kučera

premiéra: 7. 5. 2006

každoroční přehlídka tvorby na ZUŠ, ke které jsem se dostala jako slepá k houslím.
Více zde...

Brenda Kučerová v šatně Dvě představení Barona Prášila se odehrála v Národním divadle v Brně. Jak jsem se tu ocitla již víte z mého blogu a docela jsem se na to tešila.

V den premiéry jsme se všichni sešli v divade, abychom zjistili že nic nejde, nefuguje a nelze zařídit. A aby to bylo ještě zajímavější, dirigent představení skončil v nemocnici a musel za něj zaskakovat můj Ivo. A zaskočil skvěle, tímto ho chválím.

Brenda Kučerová
Dopoledne jsme si to technicky prošli, abychom věděli kdo odkud přichází a kam mizí, zjistiliBrenda Kučerová  jsme že je všude tma, nic nevidíme a nic neslyšíme, protože nemáme odposlechy, takže neslyšíme nejen sebe, ale ani sbor, ani kapelu. S tímto optimistickým výhledem jsme šli do odpolední generálky a do večerního představení.

Navzdory všemu představení dopadlo dobře....snad. Jak to znělo v hledišti si netroufám posoudit, protože jsme nic neslyšely a jenom úpěnlivě zíraly na ruce dirigenta a doufaly, že zpíváme stejný takt, jaký zrovna hraje orchestr. Ale protože se dirigent tvářil spokojeně (což se později vysvětlilo tím, že ani on nás neslyšel, takže si myslel že je vše v pořádku) a protože lidi tleskali, mám pocit, že jsme hráli a zpívaly stejnou písničku. Zbytek se dozvíme z DVD, který si se zájmem koupím, abych slyšela, co to z nás vlastně lezlo.