MOJE UMĚLECKÉ VÝTVORY
Nezkušení umělci nápady imitují, zkušení je kradou.

Mám obrovské štěstí, že se mi podařilo zkloubit svého koníčka s prací, protože grafika je jenom logickým pokračováním mé celoživotní potřeby něco tvořit, kreslit a malovat. Tak dělám co mě baví a ještě za to dostávám peníze.

Zde se hodilo spíš slovo "almužna", ale nechci znít nevděčně. Problém je v tom, že kdokoliv má doma počítač a Photoshop si říká grafik a jeho pokoj se stává grafickým studiem. A tak je přegrafikováno!

Slon
Slon - olejový pastel
Už jako dítě jsem chodila do všech možných i nemožných uměleckých kroužků a učila se kreslit, malovat i modelovat.
Toto je snad nejstarší dochovaná kresba, kterou mám. Vznikla v roce 1996 a pro nezájem sběratelů světového umění ji mám pořád ve svém vlastnictví. Ale za správnou cenu jsem ochotna se s ní rozloučit...

Brenda Kučerová
V ateliéru
V Americe jsem pokračovala ve vzdělání a dva roky chodila do školy, abych se zdokonalila a poprvé se seznámila s olejomalbou. Zde jsme kreslili celý rok zátiší, což se kreslí dobře, protože ovoce nereptá, nehýbe se a nechce pořád přestávky, jako modelky. Ale i na ty došlo v druhém ročníku a zjistila jsem, že plnoštíhlé holky se kreslé líp než hubené.
Brenda Kučerová
Zátiší s ovocem - olej
Olejem se kreslí dobře. Zlí jazykové tvrdí, že olejem může malovat každý blbec. Já si myslím že ke všemu je potřeba nějaká znalost.
John Kucera
John Kucera - olej
Práce na zakázku - podle fotky jsem kreslila portrét svého syna Honzy jako dárek k jeho 25. narozeninám a celou dobu mi vrtalo hlavou, jakto že je můj syn o tolik starší než já.
Pak jsem udělala namátkovou návštěvu jeho domu, abych viděla na jaké čestné místo si můj obraz pověsil. To nechcete vědět... ale zato mám jistotu, že se na mně každý den chvíli dívá.
Brenda Kučerová
Ženský akt - uhel
Ve škole jsem se zapsala i do kurzu aktů: Jak píšu výše: přišla na to, že se kypré tvary kreslí mnohem líp než štíhlé vyzábliny. Bohužel muže jsme tam neměli žádného, takže tam nevím, co by se na nich kreslilo nejlíp. Chtěla jsem přivést svého muže, aby nám postál, ale v jeho věku už by nepostál. Vím, že malování může být veselé, ale zase taková sranda to být nemusí. Navíc s jeho proporcemi bychom spotřebovali zbytečně moc barvy.