Foto maraton (17/10/09)
Ze zákulisí (12/10/09)
Znovu Phoenix (25/9/09)
Ostrostřelec (22/11/07)
Návrat (1/12/07)
V zaměstnání (4/9/07)
Grand Canyon (18/8/07)
Kartářka (14/8/07)
Investorka (22/7/07)
Monzun (14/7/07)
Imigrační pohovor (20/6/07)
Zamyšlení (13/5/07)
Město duchů (6/5/07)
Sedona (15/4/07)
První výlet (15/4/07)
Velikonoce (8/4/07)
Zajímavosti (1/4/07)
Kupujeme dům (13/3/07)
Máme práci (13/3/07)
První týden (25/2/07)
Přílet do Phoenixu (16/2/07)

Out of Africa AZ , USA

15.dubna 2007 - První výlet

Out of Africa

Jsem trochu rozmazlená z Californie. Žili jsme uprostřed dění a ať jsme se vydali kterýmkoliv směrem, bylo tam něco k vidění. Tady v Arizoně člověk musí jet stovku kilometrů přes rozpálený písek, aby někam dojel. Náš první výlet vedl do Safari parku nazvaného "Out of Africa". Pro filmové fanoušky plynule překládám "Vzpomínky na Afriku". Doufala jsem, že tam potkám Roberta Redforda, ale kromě pár unavených zvířat tam nebyl nikdo.
Žirafa
Autobusem jsme vjeli do volné přírody, kde spolu žila zvířata, která si moc nevadila: žirafa, pštros, zebry a jiná zvířata, pro která neznám ani česká ani anglická jména.
Při nastupování do otevřeného autobusu jsme za draze zaplacenou vstupenku dostali dva kousky mrkve. Ivo brblal, že to je dost málo za tolik peněz, ale měl hlad, tak mrkev spořádal dřív, než jsme se dozvěděli, že to je určeno pro hladová zvířátka. Uprostřed safari přišla k autobusu docela drzá žirafa, strčila hlavu dovnitř a díku svému krku obsáhla celý autobus. Olízla nás dlouhatánským modrým jazykem a spořádala zeleninu. Akorát u Iva se zastavila s dlouhým vyčítavým pohledem "co se stalo s její zeleninou???".
Pštros chytrák stál nenápadně u brány, kterou autobus vjíždí dovnitř a hbitě vyběhl ven. Řidič autobusu ho chvíli honil, ale jeho snahu bych rozhodně neoznačila za hbitou. Na pštrosa prostě neměl. Ještě že tam byl i druhý plot, na který zase neměl pštros.Tak se po chvíli vzájemných společenských tanců vrátili každý kam patří. Uřícený řidič si strčil hlavu do kýblu s vodou a pštros do písku.

Tygr

Druhá část parku už mohla být zajímavější. Dalo se jet krytou tramvajkou kolem dokola a vystoupit si, navázat styk se zvířaty, popojít a zase nastoupit. My jsme zvolili variantu B2: jsme mladí, jsme sportovci, jdeme pěšky. Blížilo se poledne, horká poušť kolem dokola sálala, mrkev došla a voda byla vypitá. A v tom se trmácíme my od zvířete ke zvířeti. Ale i ta hloupá zvířata měla víc rozumu než my a ležela někde schovaná ve stínu a o turisty, plazící se kolem, projevovala pramalý zájem. Jenom tygr měl asi stejný hlad jako Ivo a tak si nás zádumčivě obhlížel jako příští svačinku. Musím s uspokojením přiznat, že si Iva prohlížel daleko pečlivěji než mně.

  Plánovali jsme si, že tu strávíme celý den, ale za 2 hodiny nebylo co prohlížet a klimatizované auto lákalo k dalšímu svezení. Co s načatým dnem jsme vyřešili návštěvou krásného městečka Sedona, dalších 40km na sever. Ale o tom až zase příště....