Foto maraton (17/10/09)
Ze zákulisí (12/10/09)
Znovu Phoenix (25/9/09)
Ostrostřelec (22/11/07)
Návrat (1/12/07)
V zaměstnání (4/9/07)
Grand Canyon (18/8/07)
Kartářka (14/8/07)
Investorka (22/7/07)
Monzun (14/7/07)
Imigrační pohovor (20/6/07)
Zamyšlení (13/5/07)
Město duchů (6/5/07)
Sedona (15/4/07)
První výlet (15/4/07)
Velikonoce (8/4/07)
Zajímavosti (1/4/07)
Kupujeme dům (13/3/07)
Máme práci (13/3/07)
První týden (25/2/07)
Přílet do Phoenixu (16/2/07)

Phoenix AZ , USA

16.únor 2007 - Příjezd do Phoenixu

Nemohla jsem se dočkat. Už tři dny jsem seděla na sbalených kufrech. Ještě že je British Airways tak benevolentní a dovolí dva 32kg kufry na osobu. Zabalila jsem co se dalo, protože nevím, na jak dlouho vlastně odjíždím.

Apartment komplexOdletěli jsme z Vídně načas. To samo o sobě znamenalo skvělý začátek celého dobrodružství. V Londýně jsme byli rovněž odbaveni bez problému, byť bosí, bez řemenu na džínách a všechno prohlédnuté, ale odletěli jsme také načas.

Malý zádrhel nastal na letišti ve Phoenixu, kde se jim nezdálo "co už tu zase hledám a že jsem tu nějak moc často". Tak musel Ivo zamávat svým americkým pasem a všechno bylo v pořádku.

Měli jsme už z Brna domluvenou adresu, kam se stěhujeme. PřípravaAť žije Internet! Je to krásný komplex ve městě Chandler, což je trochu bohatší předměstí Phoenixu, nedaleko dálnice, takže spojení s okolním světem je dobré. Tady je to odevšad kamkoliv hodně daleko. Nájem je skoro 700 dolarů na měsíc. Když jsme přebírali byt, byl vybaven jen tím základním a nejnutnějším: koberce od zdi ke zdi, žaluzie, lustry, lednička, myčka nádobí, sporák, mikrovlnka, pračka a sušička na prádlo. Tedy spousta volného prostoru, který je potřeba zaplnit nábytkem. Ozbrojila jsem se kreditní kartou a vyrazila do obchodů. Problém je v tom, že jsme v novém prostředí a nevím, kde obchody jsou, ale stačí jet po dálnici a z dálky už na vás mávají obchody svými vývěsními štíty. Tak jsem je nenechala dlouho mávat a navštívila je všechny.

Montuji nábytekByt není velký, tak to netrvalo dlouho ho zaplnit. Koupila jsem stovku drobností, bez kterých se domácnost neobejde. Pak k tomu přibyla pohovka a křeslo, jídelní stůl do kuchyně, široká pohodlná postel a pracovní stůl, kde budu pilně vysedávat a snažit se vydělat penízky zpátky, protože za první den jsem nás výrazně posunula do mínusu 235,000 korun. V dolarech to nezní tak hrozně, ale i tak je to hodně.

Ivo s Honzou rozhodli, že potřebujeme kvalitní televizi a než jsem je stačila upozornit, že už jsem utratila hodně i bez jejich pomoci - koupili plazmovou televizi na zeď. Máme tedy káblovou televizi se základním programem, což je 155 kanálů. Když bych jenom přeblikala všechny programy, abych zjistila, co se kde hraje a na každém programu se zdržela jen 20 vteřin - než dojdu na konec, tak program, co jsem si vybrala už stejně skončil.

Moje nová pracovní staniceJe tu krásně teplo, včera bylo 26 stupňů, zatím to není hrozné, ale varují mně všichni, že v létě bude hůř. Mnohem hůř, ale protože jsem od přirody "zmrzlina", těším se, že se konečně jednou v životě pořádně zahřeji. Pravda, dnes bylo jen 18°C a já si utíkala do prvního obchodu koupit mikinu, protože jsem na takovou zimu nebyla připravená.

Tak takhle vypadá můj pracovní koutek poté co jsem ho, za vítané pomoci "synka" Honzy, smontovala dohromady. Tady si s Vámi budu povídat přes ICQ či Skype, zde budu páchat své grafické návrhy a zde budu aktualizovat tyto stránky, pokud se tu stane něco zajímavého. Protože ale budu žena v domácnosti, tak ráno vypravím manžela do práce, aby splácel dluhy a sama budu v lepším případě ležet u bazénu, v horším pracovat. Takže toho opravdu "zajímavého" a hodného sdělení asi nebude moc.